Miss T-Bone

EN PLATS FÖR STÄMNINGSFULLA KVÄLLAR

Miss T-Bone är vår charmiga feststuga, vackert belägen mitt i grönskan med utsikt över Vallentunasjön. Den perfekta platsen för en grillfest under en ljum sommarkväll eller en kräftskiva i takt med septembers sprakande färger. Eller kanske något helt annat?

Med plats för 70 gäster, öppen spis, vacker utsikt och rustika långbord finns här allt för en minnesvärd kväll. Innan middagen drar igång rekommenderar vi en fördrink och mingel på altanen, där eftermiddagssolen skapar en magisk stämning.

Välkommen med din förfrågan.

Galleri

Skicka förfrågan

Fyll i dina önskemål och tankar så sätter våra erfarna mötesplanerare ihop en passande offert för din fest.

FLER MIDDAGSLOKALER

Cirkus

100
Personer

Cirkus är Såstaholms största matsal, med plats för 100 gäster, panoramavy och en generös takhöjd som pryds av vackra kristallkronor.

Läs mer
Såstaholm - Höstsol matsal

Höstsol

24
Personer

Höstsol är en perfekt matsal för det något mindre sällskapet som vill sitta lite avskilt.

Läs mer

Sjösala

70
Personer

Sjösala erbjuder en vacker utsikt över Vallentunasjön, en matsal perfekt för upp till 70 personer.

Läs mer
Sjung karaoke på Såstaholm

Cabaret

30
Personer

Cabaret ligger intill Såstaholms kostymförråd Backstage. En mindre lokal med ståbord och en liten scen för spontana publika framträdanden.

Läs mer
Middagslokaler på Såstaholm

Schröder

8
Personer

En liten matsal som vittnar om hur det var på det gamla Höstsols tid.

Läs mer

MISS T-BONE

Grillstugan med utsikt mot Vallentunasjön bjuder in till minnesvärda middagar från tidig vår till färgstarka höstkvällar.

Läs mer

Solsidan

När vädret tillåter är det härligt att flytta ut, vår terrass Solsidan har det allra bästa läget med skön utsikt över Vallentunasjön.

Läs mer